Promienniki podczerwieni na taras – niezbędne ogrzewanie w nawet najbardziej mroźne dni

Obecnie na rynku znaleźć można wiele metod ogrzewania pomieszczeń. Jednym z nich są promienniki ciepła, które świetnie sprawdzą się zarówno w biurze, domu, czy przydomowej strefie relaksu, jaką jest balkon. Wiele osób już teraz wie, że nie ma bardziej efektywnego sposobu na zapewnienie sobie ciepła w nawet najchłodniejsze dni. Dzięki wydajności, ekologii i bezpieczeństwu – promienniki elektryczne są najlepszym rozwiązaniem problemów z niedogrzaniem przestrzeni. Dlaczego? O tym w tekście poniżej.

Na czym polega praca promienników tarasowych?

Na samym wstępie należy podkreślić, że fale elektromagnetyczne podczerwieni zastosowane w technologii IR, są bezpieczne dla człowieka. Oznacza to, że promienniki tarasowe lub te przeznaczone do innych pomieszczeń, nie generują ciepła, które ogrzewa powietrze, lecz działają na wzór promieniowania słonecznego.Ich moc, zamieniona w ciepło rozprowadzana jest równomiernie i natychmiast, przez co wszystkie przedmioty i osoby znajdujące się w zasięgu fali promiennika podczerwieni zostają ogrzane. Jest to ogromna różnica w porównaniu do grzejników konwekcyjnych.

Promiennik podczerwieni korzysta z technologii, która jest już dobrze znana zarówno w rolnictwie, medycynie jak i fizjoterapii. 

Promiennik podczerwieni na taras – jego zalety

Niezależnie od tego, czy ogrzany ma zostać taras, pergola, altana lub ogródek zimowy – promiennik elektryczny będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich otwartych lub półotwartych przestrzeni, gdzie poczucie ciepła jest niezwykle ważne.

Promienniki podczerwieni na taras dzięki ogrzewaniu za pomocą fal IR–C, pozwalają na korzystanie z danego miejsca niezależnie od pory roku. Skierowanie ciepła na wybrane strefy pozwala zaoszczędzić sporo energii oraz dogrzać wszystkie osoby i przedmioty znajdujące się w zasięgu fali podczerwieni.

Promiennik tarasowy wyposażony w system zdalnego sterowania umożliwia korzystanie ze wszystkich stref relaksu oraz usług komercyjnych znajdujących się na zewnątrz, bez zamartwiania się o zbyt niskie temperatury, wiatr lub zachmurzenie.

Zalety promienników tarasowych wskazują na pewne cechy szczególne tych urządzeń. Są nimi przede wszystkim bezpieczeństwo, wydajność oraz zwiększona efektywność, czy bardzo ekologicznym podejściu do środowiska. Wynika to przede wszystkim z braku wydalania przez promienniki ciepła toksyn. Promienniki podczerwieni będą również świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z alergią, ponieważ nie wzniecają one kurzu, nie wysuszają powietrza, a także zabezpieczają pomieszczenie przed pojawienie się pleśni i grzybów. Promiennik ciepła na taras jest również urządzeniem bardzo prostym w montaż, który nie wymaga częstego serwisowania. 

Czy promienniki grzewcze to urządzenia szkodliwe?

Liczne rodzaje systemów grzewczych dostępnych na rynku, mogą powodować u osób zainteresowanych ich zakupem, wiele wątpliwości. W tym tych, związanych ze szkodliwością promienników. Jednak, czy metoda wykorzystywana w medycynie, może jednocześnie negatywnie wpłynąć na ludzkie zdrowie i samopoczucie? Oczywiście, że nie.

Promiennik podczerwieni mają ogromny wkład w dzisiejszą rehabilitację, ponieważ zwiększają one krążenie w naświetlonym miejscu. Dzięki polepszeniu przepływu czerwonych krwinek, organizm lepiej się regeneruje. Promienniki zapobiegają również rozwijaniu się chorób górnych dróg oddechowych. 

Promiennik tarasowy – jakie można spotkać jego rodzaje

W przypadku promienników ciepła na taras, wskazać możemy produkty, które szczególnie zasługują na uwagę. W ofercie znaleźć można zarówno promienniki gazowe jak i promienniki podczerwieni, jednak te pierwsze nie wytwarzają tak niezbędnych promieni IR. Służą one do podgrzania powietrza, prze co nie są w stanie zapewnić tak wysokiego komfortu cieplnego, jak ich elektryczna odmiana.

Promienniki podczerwieni na taras występują w różnych rodzajach. Mowa tutaj o:

  1. Promiennikach stojących.
  2. Promiennikach tarasowych wiszących.
  3. Promiennikach naściennych.

Szukając odpowiednich promienników tarasowych, warto zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami, które powinno spełniać urządzenie. Przy wyborze nieoceniona może okazać się pomoc specjalistów. 

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.