Wiklinowe kosze do pokoju dziecka – kosz Mojżesza

Statystycznie średnio 1/3 długości życia spędza się w łóżku, a najwięcej w okresie noworodkowym. To właśnie te wczesne dni życia każdego człowieka są najważniejsze, ponieważ kształtują się wtedy nie tylko charakter, ale i budowa fizyczna naszego dziecka. Nie trzeba nikogo przekonywać, że warto zadbać o malucha jak najlepiej. W pierwszych miesiącach życia to właśnie miejsce do spania jest najważniejsze. Musi być ono jak najbardziej naturalne, bardzo wygodne, przytulne i zapewniać bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne.

Kosz wiklinowy Mojżesza – zalety kosza dla dzieci

Kosz wiklinowy Mojżesza to małe, przenośne łóżeczko, które zazwyczaj używane jest dla noworodków w dziecięcym pokoju. Istnieje już od dawna, ale w ostatnich latach stał się bardzo popularny wśród opiekunów maluszków.

Główną zaletą tego typu łóżeczka jest jego naturalność. Po wyjściu dziecka z łona matki przeżywają one swoisty szok: muszą przyzwyczaić się do życia poza brzuchem matki. Naszym głównym zadaniem jako rodziców jest sprawienie, aby ich wprowadzenie do życia poza łonem matki przebiegło jak najłagodniej.

Kosze wiklinowe mają małą przestrzeń, to duży plus. Wbrew pozorom, tak właśnie jest. Noworodek ma mniej miejsca niż w zwykłym łóżeczku, ale przecież na początku, a nawet w innych przypadkach, nie potrzebuje dużo przestrzeni. Mniejsza przestrzeń sprawia, że maluszek czuje się otulony ze wszystkich stron – dokładnie tak, jak czuł się jeszcze niedawno w brzuchu mamy! Daje mu to również poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo kosze posiadają specjalne daszki, które lekko zaciemniają środek kosza i chronią dziecko przed światłem

Mobilność to kolejna wspaniała cecha koszy Mojżesza – ich niewielki rozmiar sprawia, że można je ustawić niemal wszędzie i mieć malucha na oku! Łatwość przenoszenia przyda się także w podróży – dziecko zawsze lepiej żeby miało swoje ulubione miejsce do spania przy sobie! Kosze wiklinowe mogą więc służyć również jako łóżeczka turystyczne! Najważniejszą cechą tego typu łóżeczka jest to, że ma ono otwarte dno, dzięki czemu powietrze może swobodnie przepływać przez łóżeczko i utrzymywać dziecko w chłodzie w nocy. Ta konstrukcja pozwala również na łatwą zmianę pieluch bez konieczności rozbierania lub przenoszenia czegokolwiek w samym łóżeczku – koniec z budzeniem się o 2 nad ranem, bo trzeba wszystko przenosić!

Kosz wiklinowy Mojżesza – wady

Największą wadą kosza Mojżesza dla rodziców jest jego wysoka cena. Nowy kosz Mojżesza wraz ze stelażem to wydatek rzędu 500-600 złotych a często nawet większej sumy. Na szczęście na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych można kupić również używane kosze Mojżesza, ale ich cena nadal może być dość wysoka.

Ponadto kosz Mojżesza wystarcza co najwyżej na pierwsze 3-4 miesiące życia, w większych wersjach na 5-6 miesięcy. Jeśli chodzi o przedział kilogramowy wacha się on między 8-10 kg. Po osiągnięciu takiej wagi nasze dzieci mogą mieć trudność z pomieszczeniem się w koszu. Po tym czasie niemowlę jest już zbyt duże, aby spanie w koszu było dla niego bezpieczne i korzystne, dlatego kosz trzeba zamienić na łóżeczko. Jedynym plusem tej sytuacji jest to, że kosz można łatwo odsprzedać innym rodzicom – kosze Mojżesza są bardzo poszukiwanym towarem.

Bezpieczny kosz wiklinowy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu kosza Mojżesza do pokoju dziecka?

Każdy z nas poszukując produktów dla naszych maluchów chce aby były one bezpieczne, praktyczne i wygodne. Dlatego jeśli już zdecydujemy się na zakup takiego kosza warto zwrócić uwagę na te ważne aspekty;

  • Materiał – naturalne materiały są najlepsze, ponieważ są zazwyczaj przewiewne i oddychające. Jeśli masz niemowlę lub malucha, który ma tendencję do łatwego przegrzewania się, szukaj kosza z otworami lub panelami z siatki po bokach, aby powietrze mogło przepływać.
  • Rozmiar – zazwyczaj kosze mają ok. 80 cm długości, zdarzają się także mniejsze i większe modele. Warto jednak wybrać rozmiar, który najlepiej będzie odpowiadać potrzebom wszystkich domowników.
  • Stojak – może być używany zarówno do koszyków bujanych, jak i stojących, można go postawić na dowolnej płaskiej powierzchni. Dzięki niemu łatwiej będzie Ci zmienić pieluszki lub położyć malucha na drzemkę bez konieczności schylania się do poziomu podłogi.

_________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: Freepik

Materiały źródłowe: amko.com, babyconcept.pl, niebieskiepudelko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.