Własne logo pomoże marce ugruntować pozycję na rynku – nowe logo firmy stanie się jej znakiem rozpoznawczym

Projekt logo to najważniejszy element identyfikacji wizualnej marki. Powinno zapadać w pamięć i już na pierwszy rzut oka przekazywać, czym zajmuje się dana firma. Niestandardowe logo pomaga marce ugruntować swoją pozycję na rynku. Ułatwia również konsumentom rozpoznanie i identyfikację z naszą firmą. Logo na zamówienie to nie tylko wizualna reprezentacja tego, co robimy, ale także wyraz naszych wartości i misji jako firmy.

Stworzenie ciekawego projektu graficznego dla logo firmy to świetny sposób na nadanie jej unikalnej osobowości i przyciągnięcie nowych klientów.

Nowe logo – co składa się na dobre logo? Projektowanie logo firmy, studio graficzne

Projektowanie logo to proces tworzenia znaku graficznego, który ma reprezentować i identyfikować firmę, produkty lub usługi.

Dobre logo powinno być proste, ale nie uproszczone, kreatywne, ale nie pretensjonalne – wystarczająco odważne, aby wyróżnić się z tłumu.

Aby skutecznie reklamować swój produkt lub usługę, logo musi być rozpoznawalne w każdym rozmiarze i kolorze. Logo powinno mieć wpływ na konsumentów, tak aby pamiętali, co oznacza. Powinno odzwierciedlać osobowość marki firmy/produktu na tyle dobrze, że ludzie chcą kupować od niej ponownie – powtarzająca się ekspozycja buduje zaufanie!

Logo musi być łatwe do dostosowania do różnych zastosowań, w tym wizytówek i reklam. Będzie ono stanowiło podstawę dla wszystkich innych materiałów brandingowych firmy, będzie widniało w materiałach drukowanych, na papierze firmowym, stanie się centralnym punktem wizytówek, trafi także na stronę internetową. Obecni klienci docenią odświeżenie logo, a na nowych klientów projekt logo wywrze odpowiednie wrażenie. Z pewnością pojawią się także nowi partnerzy biznesowi.

Projekt logo powinien oddawać profesjonalny wizerunek naszej firmy i być dobrze przemyślany. Wielkość czcionki użytej w logo nie może odciągać od niego uwagi ani umniejszać jego ogólnej atrakcyjności wizualnej (nadmierne stosowanie wymyślnych czcionek). Proces projektowania logo rządzi się swoimi prawami. 

Studio graficzne – projektowanie logo firmy, projekt logo, tworzenie logo. skuteczne logo dla firm 

Podczas projektowania logo ważne jest, aby mieć plan, ale także pozostać elastycznym i chętnym do modyfikowania tego planu w miarę potrzeb w trakcie procesu twórczego.

Przed stworzeniem logo projektant zada pytania dotyczące naszej firmy, aby lepiej zrozumieć kim jesteśmy. Projektant chce wiedzieć, jak firma jest postrzegana przez innych, co ją wyróżnia na tle konkurencji.

Projektowanie logo zaczyna się pomysłów. Na początek należy zrobić burzę mózgów możliwych projektów logo. Kiedy już mamy dobre wyobrażenie o tym, czego chcemy, wysyłamy projektantowi brief przedstawiający nasze wymagania i oczekiwania. Projektant stworzy pierwsze propozycje logo na podstawie naszego briefu. Po wybraniu projektu, który spełnia nasze potrzeby, projektant dopracuje go do druku lub wykorzystania na stronie internetowej. Skuteczny projekt logo przyciągnie zadowolonych klientów!

Projektowanie logo, prawa autorskie, identyfikacja wizualna – czy korzystanie z internetowych kreatorów logo jest bezpieczne? Samodzielne projektowanie logo, projekt logo

Chociaż istnieje wiele narzędzi do projektowania logo online, profesjonalni graficy nie zalecają korzystania z nich.

Pierwszą ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że istnieje wiele różnych typów kreatorów logo, a jakość ich produkcji będzie różna. Jeśli kreator logo nie oferuje nam wielu opcji schematów kolorów, czcionek lub kształtów – lub jeśli ogranicza to, co możemy zrobić z tymi rzeczami – wtedy nasza kreatywność może być ograniczona przez jego interfejs.

Kiedy tworzymy logo za pomocą jednego z tych narzędzi, pozwala ono wybrać z serii szablonów i dostosować je poprzez dodanie własnego tekstu/obrazów. Niektóre z nich posiadają nawet gotowe obrazy, które można swobodnie wykorzystać w projekcie. Wszystko brzmi pięknie, jednak to tylko teoria. Z czym się to wiąże w praktyce? Nasze nowe logo prawdopodobnie będzie łudząco podobne do innych. Nie będziemy mieli również praw autorskich do stworzonego znaku. Typowy kreator logo to proste, łatwe w obsłudze narzędzie. Kilka opcji do kliknięcia, typu „stwórz logo twojej firmy, które wyróżni twoją markę”, „projekty logo online”, „tworzenie logo jednym kliknięciem”! Nie dajmy się nabrać.

Projektowanie logo firmy – znaki graficzne, projekty logo dla firmy

Projektowanie logo firmy to coś więcej niż tylko wybór atrakcyjnej czcionki i schematu kolorów. Aby nasi klienci byli zadowoleni z nowego wizerunku, który im zaprezentujemy, najlepiej zatrudnić profesjonalnego projektanta. Projekt graficzny stworzony przez profesjonalistę bardzo szybko się nam zwróci. Zainwestujmy we współpracę z grafikiem i cieszmy się nowym logo, które wyróżni naszą markę na tle konkurencji.

Artykuł powstał przy współpracy z studiem graficznym https://c-olor.pl/ , tworzącym unikalne projekty i oprawy produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.