Od czego zacząć projektowanie stron internetowych? Strony internetowe Poznań

Profesjonalne strony internetowe to dla wielu firm podstawa biznesu. Jednak tworzenie stron internetowych nie jest do końca takie proste. Przydaje się tu wiedza z różnych dziedzin nauki – od psychologii, przez projektowanie, aż po programowanie.

Podczas tworzenia stron internetowych przyjaznych użytkownikowi, musisz wiedzieć jak myślą potencjalni klienci, czego chcą i jak zachowują się w sieci. Musisz być również świadomy stron www konkurencji i tego, jak mogą one pomóc lub przeszkodzić Twojemu biznesowi w sieci.

Strony internetowe Poznań – od czego zacząć tworzenie stron www?

Podczas tworzenia nowej marki/sklepu internetowego często pojawia się pokusa, aby najpierw zadbać o swoją obecność w sieci. Ale w rzeczywistości nie jest to najlepszy sposób postępowania.

Strona internetowa to tak naprawdę jeden z wielu nośników wizerunku firmy i w tym kontekście niewiele różni się od np. ulotki czy wizytówek. Powinna wyrażać styl i charakter marki w takim samym stopniu, jak wszelkie inne materiały. Przy tworzeniu stron internetowych, ważne jest aby końcowy produkt wyglądał estetycznie, czytelnie oraz w jakiś sposób pozwalał na samo promocję wybranego przez organizatora przedsięwzięcia.

Tworząc stronę internetową musimy najpierw określić, jakie wrażenie chcemy wywołać i dostosować do tego dalsze działania. Jeśli chcemy, aby nasza firma kojarzyła się na przykład z tradycją i bogatą historią okolic Poznania, strona internetowa powinna być do tego dostosowana. Strony internetowe Poznań w takim wypadku musiałyby mieć specjalnie zaprojektowany design, co najprawdopodobniej opłaciło by się w niedalekiej przyszłości, kiedy to już wielu potencjalnych klientów odwiedziłoby daną stronę internetową oraz zapamiętało jej unikalny charakter.

Jeśli jeszcze tego dobrze nie przemyśleliśmy, warto zrobić krok wstecz i dobrze zaplanować projekt strony internetowej. Projekty stron www są opłacalnym rozwiązaniem, które pomoże nam o pamiętaniu wszystkich kroków projektowania stron internetowych oraz zapewni przejrzystość planów.

Projektowanie stron www – samodzielnie robiona czy zlecana innym dobra strona internetowa

Kiedy tworzymy strony internetowe skupiamy się na wykonaniu dobrego projektu strony internetowej. Ale co później? Jeśli dopiero zaczynasz, a stopień skomplikowania Twojej strony jest minimalny, powinieneś rozważyć jej samodzielne stworzenie. Pomocne w tym celu będą kreatory stron internetowych. Tworząc stronę internetową, korzystasz z gotowych elementów, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Określasz nagłówki, wybierasz szablon i grafikę strony, określasz oprogramowanie. W krótkim czasie jesteś w stanie stworzyć własną stronę internetową, bloga, a nawet sklep internetowy!

Wybierając to narzędzie do tworzenia stron internetowych, możesz wybrać zarówno pakiet lub jeśli masz już domenę i hosting skorzystać tylko z kreatora. Budując stronę na kreatorze, otrzymujesz gotowy szablon i możesz wszystko samodzielnie edytować w panelu. Taka strona działała sprawnie, ponadto do założenia własnej witryny nie jest potrzebna znajomość html.

Projektujemy strony internetowe – na co zwrócić uwagę podczas tworzenia stron www?

/Obraz autorstwa creativeart na Freepik

Pozycjonowanie stron internetowych Poznań – sukces Twojej strony zależy od tego, ile osób ją znajdzie, gdy szukają czegoś w wyszukiwarce Google. Im więcej ruchu ma strona www, tym większy sukces odniesie. Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że Twoja strona www znajduje się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania – ludzie, którzy chcą znaleźć coś w Google, zwykle nie przeglądają więcej niż do dziesiątej strony, a spora część nie przechodzi nawet przez pierwszą. Nawet jeśli nasza strona jest najwyższej jakości, przepełniona treścią i świetnie działająca, to gdy nie zostanie znaleziona i wyświetlona w wynikach wyszukiwania przez algorytmy Google, będzie w zasadzie martwa. Większy ruch oznacza większy sukces Twojej strony, co ma bezpośredni wpływ na wszystkie aspekty jej funkcjonowania. Nie zapominaj więc o pozycjonowaniu!

Responsywne strony internetowe (RWD) – to technika projektowania stron internetowych tak, aby ich układ i wygląd automatycznie dostosowywał się do wielkości okna przeglądarki. Dzięki temu poprawia się jej funkcjonalność. Oznacza to, że responsywne strony www czy aplikacje tworzone z wykorzystaniem tej metody są łatwo dostępne, proste w obsłudze i mogą wyświetlać się tak samo na każdym urządzeniu, zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych, np. tabletach. Zapewnia to bezproblemowe wrażenia z oglądania dla wszystkich użytkowników, niezależnie od urządzenia.

Główną zaletą RWD jest to, że pozwala na stworzenie jednej strony internetowej, która może być przeglądana przez użytkowników na różnych urządzeniach, takich jak smartfony, tablety i laptopy, bez konieczności tworzenia osobnych wersji dla każdego typu urządzenia.

Agencja interaktywna – proces, który buduje i rozwija relacje z klientami, którzy często są przedstawicielami marek. Cechuje go bardzo indywidualne podejście. Buduje przekaz i tworzy reklamy, których celem jest osiągnięcie sukcesu zarówno wizerunkowego, jak i biznesowego, we wszystkich kanałach i przy użyciu wszystkich mediów. Agencje interaktywne zajmują się przede wszystkim marketingiem internetowym i działają w sieci. Wszystkie działania reklamowe z dodatkiem „e”, czyli e-PR czy e-commerce, ale także budowa stron internetowych, prace SEO i SEM, reklama w Internecie – to domena agencji interaktywnych.

Korzystając z działań sprawdzonej agencji interaktywnej, można liczyć na rozwój indywidualnych potrzeb. Doświadczenie agentów pozwala na stworzenie strony internetowej od podstaw według wybranego systemu zarządzania. Taka opcja najlepiej sprawdza się w przypadku projektu i tworzenia strony www, gdy klient zakłada skomplikowane zadanie w zakresie zarządzania treścią lub wymaga bardziej złożonych rozwiązań projektowych niż zazwyczaj np. RWD.

__________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęć: rawpixel.com, Freepik

Materiał źródłowy: klosinski.net, brief.pl, webwavecms.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.