Łódzkie. Wójt Rozprzy zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem

Wójt gminy Rozprza – Janusz J. został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu.  Sprawę bada prokuratura. Włodarzowi grozi kara do dwóch lat więzienia, utrata stanowiska oraz prawa jazdy.

Jak wynika z ustaleń, tydzień temu (04.11) w godzinach wieczornych, patrol policji zatrzymał kierowcę jadącego wężykiem w Piotrkowie Trybunalskim.

„Badanie kierującego wykonane alkomatem wykazało, że jest on w stanie nietrzeźwości. Jak ustalono, kierującym pojazdem okazał się wójt gminy Rozprza. Po wykonaniu niezbędnych czynności funkcjonariusze zwolnili mężczyznę” – przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Magdalena Czołnowska-Musioł.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że wójt podczas zatrzymania miał około 2 promili alkoholu we krwi.

Janusz J. zasiada jest wójtem od 2010 roku. Wielokrotnie był wyróżniany za swoją działalność samorządową. Mieszkańcy twierdzą jednak, że mimo tego powinien ponieść karę za łamanie przepisów ruchu drogowego i brak odpowiedzialności.

Wójt nie komentuje ale przeprasza

Wójt gminy Rozprza/ zdjęcie: Dariusz Śmigielski

Wójt w rozmowie z dziennikarzami Dziennika Łódzkiego nie chciał komentować sytuacji.

„Na razie nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie, obecnie przebywam na urlopie. Na ten moment nie chcę się wypowiadać. Stało się. Przepraszam, że zawiodłem” – powiedział Janusz J.

Gmina Rozprza może stracić wójta. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu przekraczającym 0,5 promila grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenie wolności bądź grzywna.  Dodatkowo w takich przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów od roku do lat 10.

_____________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: Miguel Ángel Ramón, Pixabay

Materiał źródłowy: PAP.pl, piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.